سایت جامع سینما

نقد و بررسی فیلم

معرفی فیلم شاگرد جادوگر The Sorcerer's Apprentice

 

معرفی فیلم شاگرد جادوگر The Sorcerer's Apprentice

====================
کارگردان: جان ترتلتاب

بازیگران: نیکلاس کیج - جی باروچل - آلفرد مولینا - ترزا پالمر - مونیکا بلوچی

مدت زمان: 111 دقیقه

درجه نمایشی: PG

ژانر: اکشن/ ماجرایی/ درام/ کمدی

محصول 2010 آمریکا

خلاصه داستان و توضیحات :

شاگرد جادوگر جوشانده و غلیظ شده ی پسر کاراته باز و هری پاتر است که به آن اندکی شکارچیان ارواح زده باشند. فیلم محصول استودیوی دیزنی و تهیه کننده اش جری بروکهایمر, اکشن ساز نامدار هالیوودی است.
شاگرد جادوگر فیلم خوب و ارزشمندی نیست. فیلم هایی مثل شاگرد جادوگر در حکم غذاهای آماده ی سینمایی برای بچه ها و نوجوان هاست; غذاهایی پر از کربوهیدرات ها و کالری ها اما فاقد ارزش غذایی; یک طرح داستانی ساده; صحنه های اکشن به دقت ساخته شده; تصویر پردازی های ملال آور کامپیوتری; و یک پایان بندی ای که جا را برای ساختن یک دنباله و اگر خدا خواست و همه چیز رو به راه شد, چند دنباله و فتح بازارهای جانبی و غیره هموار کند.

نیکلاس کیج در فیلم شاگرد جادوگر نقش بالتازار را در محله ی منهتن نیویورک در زمان حاضر بازی می کند. بالتازار جادوگر خوش طینتی است که قرن ها پیش موفق شد نیروهای شیطانی ساحرانه را در بند کند. در یک مقدمه طولانی توضیح داده می شود که 1300 سال پیش در زمان آرتور شاه جادوگری به اسم مریلین به جنگ مورگانای ساحره و همدست اش هوروات رفت و نهایتا توانست آنها را در داخل یک عروسک روسی زندانی کند. ناگفته پیداست که اگر آنها به طریقی بتوانند خود را آزاد کنند در این صورت سیاره زمین نابود خواهد شد. به عبارت دیگر این موجودات می توانند همانقدر برای کره زمین خطرناک باشند که مدیران شرکت بریتیش پترولیوم!
داستان از زمانی آغاز می شود که پسر ده ساله ای به اسم دیو سر و کارش به یک مغازه جادویی می افتد. بالتازار بعد از دیدن پسرک به زودی می فهمد که فرد برگزیده ای که او قرن ها به دنبال اش بوده همین پسر است. و تصمیم می گیرد تا به او تعلیمات جادوگری را بدهد و...

+ نوشته شده در  دوشنبه هفدهم آبان ۱۳۸۹ساعت 5:5  توسط کاظم  | 

معرفی فیلم یکبار مصرف ها The Expendables

 

معرفی فیلم یکبار مصرف ها The Expendables

=================
کارگردان: سیلوستر استالونه

بازیگران: سیلوستر استالونه - جیسون استاتهام - جت لی - دولف لاندگرن - اریک رابرتز - استیو آستین

مدت زمان: 103 دقیقه

درجه نمایشی: R

ژانر: اکشن/ ماجرایی/ هیجانی

محصول 2010 آمریکا

خلاصه داستان و توضیحات :

سیلوستر استالونه و کلینت ایستوود هر دو از ستارگان سینمای اکشن هستند که به کارگردانی رو آورده اند. اما مشابهت میان این دو در همین حد متوقف می شود. در حالی که ایستوود در هشتاد سالگی برخی از بهترین فیلم های دهه را ساخته و ارائه کرده, استالونه در شصت و چهار سالگی کماکان مشغول نشخوار به اصطلاح روزهای طلایی گذشته ی خویش است.

یکبار مصرف ها فیلم اکشن دیگری است راجع به مزدورها. بعداز حملات نظامی آمریکا و غرب به عراق و افغانستان در پی حوادث تروریستی یازدهم سپتامبر, پدیده ی «مزدور» و «مزدوری» بیش از هر زمان دیگری در فیلم ها مطرح شده است. مزدور یک رزمنده ی حرفه ای است که صرفا در ازای دریافت پول روانه ی ماموریت های نظامی خطرناک به گوشه و کنار جهان می شود. مزدورها بنا به ذات و طبیعت حرفه ای شان فاقد هرگونه اصول اعتقادی یا اخلاقی اند. آنها به خاطر پول حاضرند دست به هر جنایتی بزنند. یک نمونه ی خیلی بارز این پدیده شرکت معروف «بلک واتر» است که ماموران یا در واقع مزدوران تحت امرش در ازای دریافت پول در راستای اهداف نظامی آمریکایی ها و غربی ها در عراق و افغانستان با عناصر ستیزه جو مبارزه می کردند.

یک داستان مزدوری بازتولید ذهنیت یک پسر بچه درباره ی ساختار قدرت است: گروهی از رفقای صمیمی با یکدیگر متحد می شوند تا همه ی آنها احمق هایی را که بر کرسی قدرت تکیه زده اند به زیر بکشند. غالب شخصیت های اصلی در یکبار مصرف ها بالای پنجاه سال سن دارند اما ذهنیت این فیلم هم ارز ذهنیت یک نوجوان پانزده ساله است. و مشتری های اصلی این فیلم هم بچه هایی هستند در حول و حوش همین سن و سال.

+ نوشته شده در  دوشنبه هفدهم آبان ۱۳۸۹ساعت 5:4  توسط کاظم  | 

معرفی فیلم استپ آپ سه بعدی Step Up 3D

 

معرفی فیلم استپ آپ سه بعدی Step Up 3D

==================
کارگردان: جان چو

بازیگران: ریک مالامبری - آدام سوانی - شارنی وینسون - آلیسون استونر - کیت استال ورث

مدت زمان: 107 دقیقه

درجه نمایشی: PG-13

ژانر: درام/ موسیقی

محصول 2010 آمریکا

خلاصه داستان و توضیحات :

ایده ی ساختن یک فیلم سه بعدی درباره ی رقص در وهله ی اول جالب به نظر می رسد. تماشای حرکات موزون رقصندگان ماهر خیابانی در حالی که دارند دست ها و پاها و بدن های خود را به شدید ترین شکل ممکن تکان می دهند, در قالب تصاویر سه بعدی می تواند خیلی زنده و واقعی و تاثیر گذار باشد.

فیلم استپ آپ سه بعدی که سومین فیلم از مجموعه فیلم هایی است که اولین فیلم آن در سال 2006 اکران شد, براساس همین ایده ی به ظاهر جذاب ساخته شده. اما ظاهرا نتیجه ی کار چنگی به دل نمی زند. غالب منتقدان آمریکایی معتقدند که تماشای فیلم استپ آپ سه بعدی این احساس را به تماشاگران می دهد که هر لحظه احتمال دارد که لگد های رقصندگان روی پرده به صورت آنها اصابت کند! به همین دلیل همه توصیه کرده اند که تماشای فیلم به صورت معمولی ترجیح دارد به تماشای فیلم به صورت سه بعدی.

 

+ نوشته شده در  دوشنبه هفدهم آبان ۱۳۸۹ساعت 5:1  توسط کاظم  | 

معرفی فیلم ماچته (قمه) Machete

 

معرفی فیلم ماچته (قمه) Machete

=================
«برای زنده بودن, انسان باید یا حیوان باشد یا خدا!» ارسطو

کارگردانان: اتان مانیکیوس و رابرت رودریگوئز

بازیگران: دنی تریو - رابرت دنیرو - جسیکا آلبا - استیون سیگال - میشله رودریگوئز - جف فاهی

مدت زمان: 107 دقیقه

درجه نمایشی: R

ژانر: اکشن/ جنایی/ هیجانی/ ماجرایی

خلاصه داستان و توضیحات :

ماچته (دنی تریو) یک مهاجر مکزیکی غیر قانونی است که در جریان یک توطئه چینی آمریکایی, از سوی رئیس سازمانی که وی را استخدام کرده مورد خیانت قرار می گیرد. این توطئه چینان عبارتند از یک سناتور فاسد عوام فریب آمریکایی به نام مک لاگلین (رابرت دنیرو), یک تاجر تشنه ی قدرت به اسم بوث (جف فاهی), و یک رئیس باند قاچاقچیان مکزیکی به اسم تورز (استیون سیگال). ماچته که در کار با چاقو و دیگر سلاح ها مهارت بی نظیری دارد, تلاش خود را برای انتقام گیری از روسای سابق اش و مبرا کردن خویش از اتهامات آغاز می کند

برای اولین بار کاراکتر نتراشیده نخراشیده ی ماچته در سال 2007 در فیلم سینمای دو فیلمه, کار مشترک رابرت رودریگوئز و کوئنتین تارانتینو, دیده شد. در آن فیلم رودریگوئز یک تریلر قلابی 5 دقیقه ای از یک فیلم خشن در سبک و سیاق فیلم های ارزان قیمت درجه دو آمریکایی دهه ی هفتادی - فیلم های موسوم به Blaxploitation - ارایه کرد. در واقع این فیلم بلند همان تریلر 5 دقیقه ای سال 2007 در فیلم سینمای دوفیلمه است که آن را شاخ و برگ داده اند. در فیلم حاضر انبوهی از ستارگان سینمای آمریکا نقش های ریز و درشت فیلم را بازی کرده اند; از رابرت دنیرو و جسیکا آلبا و استیون سیگال گرفته تا میشله رودریگوئز و دن جانسون. اما جنجالی ترین ستاره ی فیلم, لیندسی لوهان است که در فیلم نقش دختر معتاد جف فاهی را بازی می کند. لوهان که در زندگی واقعی هم گرفتار بلای اعتیاد شده و به دلیل بستری شدن در کلینیک ترک اعتیاد نتوانست در شب نمایش افتتاحیه فیلم حضور یابد.

 

+ نوشته شده در  دوشنبه هفدهم آبان ۱۳۸۹ساعت 5:0  توسط کاظم  | 

نقد فیلم آمریکایی The American

 

نقد فیلم آمریکایی The American

===================

به ادامه مطلب بروید .


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه هفدهم آبان ۱۳۸۹ساعت 4:59  توسط کاظم  | 

معرفی فیلم Percy Jackson & The Lightning Thief پرسی جکسون و المپی ها:دزد صاعقه

 

معرفی فیلم Percy Jackson & The Lightning Thief پرسی جکسون و المپی ها:دزد صاعقه

============================
کارگردان: کریس کلمبوس

بازیگران: لوگان لرمان- پیرس برازنان- اما تورمن- شون بین

فیلم پرسی جکسون و المپی ها: دزد صاعقه از روی جلد یک رمان پنج جلدی پر فروش ساخته شده است. رمان در واقع رونوشتی است از رمان هری پاتر , ...

, با این تفاوت که بر خلاف هری پاتر موفق نشده از محدوده ی مخاطبین اصلی اش , پسر بچه های ده یازده ساله , فراتر برود.

پرسی جکسون (لوگان لرمان) پسر نوجوان 17 ساله ای است که از درس خواندن در یک دبیرستان نیویورکی حسابی خسته شده است. پرسی بی آنکه بداند فرزند پوسیدون (خدای دریاها) است. به این ترتیب او یک نیمه خدا به حساب می آید. پرسی تازگی ها متوجه شده که هر وقت برای ده دقیقه زیر آب می ماند فکرش بهتر کار می کند. او دوست صمیمی دارد به اسم گروور که بعدا کاشف به عمل می آید که او هم یک نیمه خدا ست که وظیفه ی محافظت از پرسی را بر عهده دارد. در ادامه ی ماجرا زئوس, خدای خدایان, (شون بین) و پوزیدون (کین مک کید) همدیگر را ملاقات می کنند.در این ملاقات زئوس به پوسیدون میگوید که فردی صاعقه ی او را دزدیده است و می گو ید که دزد صاعقه کسی نیست جز پرسی. از آن طرف طی حوادثی پرسی به مدرسه ی نیمه خدایان برده می شود و ...

غالب کسانی که فیلم را دیده و کتاب را خوانده اند معتقدند که سازندگان فیلم در تغییرات و حذفیاتی که اعمال کرده اند دقت و ظرافت لازم را به خرج نداده اند. کریس کلمبوس (کارگردان فیلم) بر خلاف هری پاتر 1و2 که کار خود را به بهترین شکل ممکن انجام داد در اینجا موفق نشده فیلمی شایسته یکتاب بسازد.

+ نوشته شده در  دوشنبه هفدهم آبان ۱۳۸۹ساعت 4:56  توسط کاظم  | 

نقد ومعرفی فیلم مرد آهنی 2 Iron Man 2

 

نقد ومعرفی فیلم مرد آهنی 2 Iron Man 2

================
کارگردان: جان فاوریو

بازیگران: رابرت داونی جونیور- گوئینت پالترو- دن چیدل- اسکارلت جوهانسون- میکی رورک

زمان: 124 دقیقه

محدوده ی سنی: (PG-13) ممنوع برای زیر 13 سال

محصول سال 2010 ایالات متحده آمریکا

نقد و خلاصه ی داستان :

تونی استارک (رابرت داونی جونیور) صنعت پیشه ی میلیاردر در قسمت اول مرد آهنی با اختراع یک لباس زره دار موشکی همه ی چشم ها را معطوف به خود کرد. او حالا در قسمت دوم مرد آهنی بازگشته تا بیش و کم همان داستان قدیمی را تکرار کند. مرد آهنی 2 فیلم پرانرژی و خوش پرداختی است که گرچه به خوبی برادر بزرگترش نیست اما به لطف بازی بسیار خوب رابرت داونی جونیور می تواند بسیاری از ضعف هایش را به حاشیه براند. ضعف هایی مثل فقدان منطق در صحنه های اکشن یا تعدد کاراکترها و طرح داستان های فرعی.

فیلم های سوپر قهرمانی از نوع شوالیه تاریکی و همین مرد آهنی به لطف بای های خوب بازیگران شان به فیلم های بهتری مبدل شده اند. داونی جونیور در مرد آهنی 2 تونی استارکی را تجسم بخشیده که مغرور تر و خود شیفته تراز همیشه است. هیچ سوپر قهرمانی نیست که نقطه ضعف نداشته باشد. تونی استارک/مرد آهنی نیز به رغم ظاهر شکست ناپذیرش یک نقطه ضعف بزرگ دارد. باتری مخصوص کار گذاشته شده در سینه ی استارک که در واقع منبع انرژی و حیات اوست در حال خالی شدن است. به این ترتیب هر لحظه که می گذرد بر شدت مسمومیت خون استارک افزوده می شود. این باتری برای تجدید شارژ به کمیاب ترین عنصر جدول مندلیف نیاز دارد. به این ترتیب استارک لحظه به لحظه به سوی مرگ نزدیک می شود. استارک این قضیه را حتی از دوستان نزدیک خود نیز پنهان کرده است. در ادامه داستان به هواداران خود قول می دهد که در جهت حفظ صلح جهانی بکوشد. در طرف دیگر ماجرا جاستین همر (سام راکول) رقیب دیرینه ی استارک ارتشی از زره های آهنی/موشکی رقیب را طراحی کرده است. همزمان در روسیه ایوان وانکوی شوم و بدذات (میکی رورک) معتقد است که پدر استارک رازهای مربوط به مرد آهنی را از پدر وی دزدیده بوده است. در ادامه ی ماجرا همر اقدام به استخدام وانکو می کند و از وی می خواهد که زره های بهتری را برای آدم اهنی هایش طراحی کند. و دیری نمیگذرد که دو قطب خیر و شر درگیر نبرد جانانه با یکدیگر می شوند...

+ نوشته شده در  دوشنبه هفدهم آبان ۱۳۸۹ساعت 4:54  توسط کاظم  | 

نقد و معرفی فیلم مصادره چی ها Repo Men

 

نقد و معرفی فیلم مصادره چی ها Repo Men

================
کارگردان: میگوئل ساپوچنیک

بازیگران: جود لاو - فارست ویتاکر - لیو شرایبر -آلیس برگا - جو پینگو

مدت زمان نمایش: 111 دقیقه

درجه ی نمایش: R

ژانر: اکشن / علمی تخیلی / هیجانی

محصول 2010 آمریکا

خلاصه داستان و توضیحات

فیلم مصادره چی ها در پشت خود ایده ی خوبی دارد اما این ایده ی خوب منجر به اندیشه ای منسجم و همه جانبه نشده است. فیلم با طرح یک سوژه ی جالب توجه آغاز میشود اما تماشاگر را به جاهای میبرد که وی نمونه ی آن را هزاران بار در انواع فیلم های قالبی و قراردادی مشاهده کرده است. شاید گرفتاری اصلی فیلم ناشی از فقدان قوه ی تخیل سازندگان اش باشد, یا شاید هم فیلم در آغاز بیش از آن حدی که قصد و منظورش بوده توقعات ما را از خودش بالا برده است.

مصادره چی ها گرچه همچون یک فیلم سرهم بندی شده و تصنعی به نظر می رسد اما اصلا خسته کننده نیست. اگر بخواهیم منصف باشیم و هم نیمه ی خالی لیوان را ببینیم و هم نیمه ی پر لیوان را, باید گفت که مصادره چی ها یک فیم علمی تخیلی جدی است که به آن هوشنمدی که باید باشد نیست و یا از نقطه ی دید دیگر, مصادره چی ها یک فیلم اکشن ابلهانه است که بسیار باهوش تر از آن چیزی است که باید باشد.

+ نوشته شده در  دوشنبه هفدهم آبان ۱۳۸۹ساعت 4:53  توسط کاظم  | 

نقد و معرفی فیلم پسر کاراته باز The Karate Kid

 

نقد و معرفی فیلم پسر کاراته باز The Karate Kid

========================
کارگردان: هارالد زوارت

بازیگران: جیدن اسمیت - جکی چان - تاراجی پی هنسون - ونگ ژن وی

مدت زمان نمایش: 140 دقیقه

درجه ی نمایش: PG

ژانر: اکشن/ درام/ ورزشی/ خانوادگی

محصول 2010 آمریکا و چین

خلاصه داستان و توضیحات

یک بازسازی خوب که از نسخه ی اصل خود جلوتر می زند. جان جی آویلدسن فیلمسازی که با ساختن فیلم راکی نام و شهرتی برای خود به هم زده بود, در سال 1984 فیلم موفق پسر کاراته باز را ساخت که طی سالهای بعد دو دنباله ی دیگر از آن ساخته شد.
پسر کاراته باز 2010 ما را به یاد پسر کاراته باز 1984 می اندازد. در فیلم 26 سال پیش قهرمان کم سن و سال فیلم به همراه مادرش از نیوجرسی به کالیفرنیا نقل مکان کرده بود. در پسر کاراته باز 2010 ماجراهای فیلم به جای کالیفرنیا در چین می گذرد. فیلم به دلیل تغییر لوکیشن فرصت فراخی را در اختیار ما قرار داده تا مناظر طبیعی چین و کوهستان های زیبای این کشور را ببینیم.

جیدن اسمیت پسر 12 ساله ی ویل اسمیت, نقش دری پارکر را در پسر کاراته باز ایفا می کند. جیدن اسمیت گرچه بازی در دو فیلم روزی که زمین از حرکت باز ایستاد و در تعقیب شادی را در پیشینه ی حرفه ای خود دارد اما پسر کاراته باز اولین فیلم وی در مقام بازیگر اصلی است.
دری پارکر به همراه مادر مطلقه اش از شهر دیترویت آمریکا به پکن چین آمده است. دلیل این سفر الزامات کاری مادر است. دری اصلا از این نقل مکان خوشش نمی آید اما مجبور به تحمل آن است. شاید تنها لبخند یک دختر نوجوان چینی ویولونیست به اسم می ینگ است که می تواند اندکی حس و حال افسرده ی دری را بهبود ببخشد. آنچه وضع را برای دری مشکل می کند زورگویی های پسر قلدر و زورگویی در مدرسه است. این پسر چنگ نام دارد و کمابیش به تمام فنون کونگ فو وارد است و از این فنون برای زورگویی و لت و پار کردن دری و دیگران استفاده می کند. در واقع چنگ برای خودش یک استادی دارد به اسم لی که موجود به شدت روان پریش و خبیثی است. این استاد هیولا صفت با یاد دادن فنون کونگ فو به چنگ او را تحریک به قلدری می کند. دری در تحت چنین شرایطی است که با سرایدار مودبی به اسم آقای هان( جکی چان) آشنا می شود. آقای هان در کونگ فو مهارت بسیاری دارد و دری تلاش می کند تا وی را ترغیب کند که این فنون را به وی یاد دهد. اما آقای هان در ابتدا تمایلی به این کار نشان نمی دهد. تنها با گذر زمان است که دری موفق به نرم کردن آقای هان می شود. فیلم در نهایت با یک سکانس مسابقه میان دری و چنگ تمام می شود.

 

+ نوشته شده در  دوشنبه هفدهم آبان ۱۳۸۹ساعت 4:52  توسط کاظم  | 

نقد و معرفی فیلم جونا هکس Jonah Hex

 

نقد و معرفی فیلم جونا هکس Jonah Hex

=======================
کارگردان: جیمی هیوارد

بازیگران: جاش برولین - جان مالکوویچ - مگان فاکس - مایکل فاسبندر - آیدن کوئین

مدت زمان نمایش: 81 دقیقه

درجه ی نمایشی: PG - 13

ژانر: اکشن/ درام/ وسترن

محصول 2010 آمریکا

خلاصه داستان و توضیحات:

جونا هکس فیلم وسترنی است که برمبنای یک رمان پر فروش ساخته و عرضه شده است. جایی در ابتدای فیلم جونا هکس (جاش برولین) جایزه بگیر قرن نوزدهمی که فیلم نام خود را از او گرفته, می گوید: «این داستان من است». اما مسئله اینجاست که در اینجا داستان چندان زیادی در کار نیست. البته یک قهرمان انتقام جو داریم و همینطور یک زن ویژه با قلبی از طلا (مگان فاکس) یک لات ایرلندی بی قابلیت (مایکل فاسبندر) و یک آدم رذل عجیب و غریب (جان مالکوویچ) که می خواهد تمدن بشری را نابود کند. آه, داشت یادم می رفت. کلی هم انفجار و آتش داریم و حداقل هفت صحنه ی اوج فیلم که در میان شعله های آتش رخ می دهد اما وجود این ها, به رغم جذابیت هایی که ممکن است داشته باشد به معنای وجود یک داستان نیست.

+ نوشته شده در  دوشنبه هفدهم آبان ۱۳۸۹ساعت 4:50  توسط کاظم  | 

گربه ها و سگ ها:انتقام کیتی گالور Cats and Dogs: The Revenge of Kitty Galore

 

گربه ها و سگ ها:انتقام کیتی گالور Cats and Dogs: The Revenge of Kitty Galoreکارگردان: براد پیتون

صداپیشگان: جیمز مارسدن - نیک نولتی - کریستینا اپل گیت - بت میدلر - راجر مور - کریس اودانل

مدت زمان: 82 دقیقه

درجه نمایشی: PG

ژانر: اکشن/ کمدی/ خانوادگی

محصول 2010 آمریکا

خلاصه داستان و توضیحات :

در گربه ها و سگ ها (لارنس گاترمن, 2001), گربه ی شیطان صفتی عزم خود را جزم کرده بود تا به هر ترتیبی شده نسل بشر را برده و بنده ی خود سازد. این آقا گربه که تمامی گربه های جهان را تحت کنترل خود داشت با یک مانع جدی برای رسیدن به هدف اش روبرو بود و آن سگ ها بودند که ذاتا و غریزتا مخلص و ارادتمند نوع بشر بوده و هستند. حالا در دنباله ی این فیلم, گربه ها و سگ ها: انتقام کیتی گالور باز هم یک گربه ی بدجنس سعی دارد نوع بشر را برده و بنده ی خود سازد.

کیتی گالور در جایی از فیلم می گوید : «من نوع بشر را بنده و برده ی خودم خواهم کرد.» دلیل انتقام گیری این خانم گربه هم کاملا منطقی و روشن است: صاحب کیتی زمانی که کیتی بر اثر تماس اتفاقی با یک ماده ی موبر همه ی موهایش را از دست داد و طاس طاس شد او را از خانه بیرون انداخت. کیتی حق دارد که اینقدر عصبانی بشود.

کیتی گالور, گربه ی اقتدار گرای فیلم برای مقهور کردن نوع بشر برنامه ی هوشمندانه ای را تهیه و تدارک دیده. او قصد دارد با فرستادن امواج صوتی بسیار کوتاه در سطح جهان کاری کند که سگ های خانگی و دست آموز عصبی شده و در حالت تهاجمی قرار بگیرندو کیتی امیدوار است که اینطوری آدم ها به زانو در بیایند تا سپس او وارد شده و مرحله ی پایانی برنامه اش را اجرا کند. با این حال کار به این سادگی ها نیست. این بار همه ی گربه ها و سگ ها دست دوستی به یکدیگر می دهند تا نقشه های کیتی گالور را نقش بر آب کنند.

+ نوشته شده در  دوشنبه هفدهم آبان ۱۳۸۹ساعت 4:48  توسط کاظم  | 

نقد فیلم (Inception)

 

نقد فیلم (Inception)

برای مشاهده  بر روی ادامه مطلب کلیک کنید .

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه بیست و سوم مهر ۱۳۸۹ساعت 4:34  توسط کاظم  | 

نقد فیلم «گنجه‌ی رنج»

 

نقد فیلم «گنجه‌ی رنج»

«گنجه‌ی رنج» فیلمی ست به کارگردانی کاترین بیگلو و برگرفته از
    داستانی نوشته‌ی مارک بوول، یکی از بهترین فیلم‌های غیرمستند آمریکایی که تا
    کنون راجع به جنگ عراق ساخته شده است. از چندی پیش، دیگر فیلم‌های جنگی
    نتوانستند ذائقه‌ی بینندگان‌شان را تحریک کنند و یا در حد و اندازه‌ی آثاری
    هنری به آنها نگاه نشد و اما حال این فیلم شاید بتواند اثری در خور تحسین تلقی
    شود که بتواند به موفقیت‌های تجاری در سطح جهان نیز برسد.

برای دیدن متن کامل بیوگرافی برروی ادامه مطلب کلیک کنید .

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هشتم شهریور ۱۳۸۹ساعت 3:0  توسط کاظم  | 

نقد فیلم Avatar

 

نقد فیلم Avatar


    انسان ها در ادامه ی جستجوی کهکشانی خود برای پیدا کردن منابع جدید و حیات به
    سیاره ای میرسند به نام پاندورا. پاندورا سیاره ای سرسبز با جنگل های انبوه هست
    و موجودی زنده در ان زندگی می کند به نام Navi. این موجودات بسیار شبیه به
    انسان هستند و دارای قدی در حدود سه متر و پوستی درخشان و آبی رنگ هستند.انسان
    ها در هوای موجود در پاندورا نمیتوانند تنفس کنند.

برای دیدن متن کامل برروی ادامه مطلب کلیک کنید .


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه سیزدهم شهریور ۱۳۸۹ساعت 3:2  توسط کاظم  | 

نگاهی به فیلم "سنگسار ثریا"

 

نگاهی به فیلم "سنگسار ثریا"


    " سنگسار ثریا" فیلمی است که توسط کمپانی ام پاور پیکچرز و با تهیه کنندگی
    استیو مک اویتی و جان شپرد تولید شده و متن آن را "سیروس نورسته" و همسرش
    براساس كتابی به‌همین نام، اثر‌ «فریدون صاحب‌جمع» نوشته اند. «شهره آغداشلو»
    بازیگر ایرانی و «جیم كویزل» بازیگر مسیح بازمصلوب از هنرپیشگان این فیلم هستند
   

برای دیدن متن کامل برروی ادامه مطلب کلیک کنید .


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه سیزدهم شهریور ۱۳۸۹ساعت 2:45  توسط کاظم  | 

نقد سریال lost

 

نقد سریال lost

برای دیدن متن کامل بیوگرافی برروی ادامه مطلب کلیک کنید .

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه یازدهم شهریور ۱۳۸۹ساعت 5:16  توسط کاظم  |